Strona główna

 O firmie | Wyroby mięsneWyroby z Litwy | Wyroby pszczelarskie | Sklepy firmowe | Sprzedaż wysyłkowa | Galeria |  Agroturystyka

O firmie

PPUH „DEŚRA”S.J. jest firmą rodzinną, istniejącą na rynku od 17 lat położoną w miejscowości Puńsk  woj. podlaskie. (gdzie jest Puńsk? -  mapa)

Puńsk to małe, ale zarazem bardzo piękne i wyjątkowe miasteczko położone w północno – wschodniej części Polski. Okolica otoczona jest pięknymi i czystymi jeziorami. Puńsk kojarzony jest z naturalnym środowiskiem, gdzie ludzie przyjeżdżają, żeby odpocząć od wielkich miast i odetchnąć wspaniałym powietrzem. (oferujemy noclegi w naszym apartamencie w młynie ) Okoliczni rolnicy posiadają niezbyt ekstensywne rolnictwa, gdzie hodowane są zarówno świnie jak i bydło. W trosce o środowisko do uprawy pół używa się nawozów w bardzo małych ilościach. Nasza firma ma własną rzeźnię dlatego też kupuje tylko małe ilości trzody chlewnej z okolicznych rolników (a nie z dużych farm).

Przedsiębiorstwo posiada własną rzeźnię, masarnię, młyn oraz piekarnię. Podstawową działalnością firmy jest masarnictwo. Produkcja odbywa się według starych litewskich regionalnych receptur, przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Niepowtarzalny smak i aromat wyrobów zawdzięcza się starannie dobranym składnikom oraz przyprawom tylko ze specjalnych, odpowiednio dobranych przypraw naturalnych. Masarnia z Puńska to nieduży zakład, dlatego wędliny i kiełbasy wędzone są metodami tradycyjnymi w wędzarniach opalanych drewnem.

Najbardziej nietypowym produktem oferowanym przez PPUH „DEŚRA” jest kindziuk (nazwa w jęz. litewskim „skilandis”), który jest uważany za tradycyjną wędlinę litewską. W konkursie „Nasze Kulinarne Dziedzictwo” kindziuk otrzymał ogólnopolskie wyróżnienie za najbardziej oryginalny tradycyjny produkt „Perła” 2001.

Nieduża piekarnia PPUH „DEŚRA” z Puńska zajmuje się pieczeniem pachnącego tatarakiem i kminkiem razowego chleba litewskiego.

Firma posiada również 30 uli, usytuowanych w okolicach lasów. Miód oraz wszystkie wyroby PPUH „DEŚRA” można nabyć w sklepach firmowych.


Siedziba firmy: PPUH „DEŚRA” s.j., Biruta Virakas,16-515 Puńsk, ul. Mickiewicza 80.
tel. +48 607814091,   e-mail: desra@onet.eu,    Skype: desra,punsk